Otobiyografi

Otobiyografi Nasıl Yazılır? Nelere Dikkat Edilmeli? Otobiyografi yazarken dikkat edilmesi gereken yazım kuralları iki kola ayrılmaktadır. Biyografi ve otobiyografi türündeki bazı önemli yapıtlar

Responsive image
YAZAR
Charles Darwin
DOSYA BOYUTU
9,46 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786059460187

Bir Otobiyografi kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Otobiyografi kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Charles Darwin tarafından yazılmıştır.


Charles Darwin’in otobiyografisi 1887 yılında yayımlandı, yani ölümünden 5 yıl sonra. Fakat bu baskı, yoğun sansüre maruz kalmıştı. Darwin’in ailesinin girişimiyle sansürden arındırılan Otobiyografi, Türlerin Kökeni’nden tam 100 yıl sonra, 1969 yılında yeniden basıldı. 20. yüzyılın en saygın bilim insanlarından Loren Eiseley, kitap hakkında şunları der: "Otobiyografi’yi okumayan, Darwin’i bildiğini iddia edemez. Dünyanın en büyük bilim insanlarından birinin yaşamını ilk defa sansüre takılmadan tam bir şekilde okuyabiliyoruz. Burada Darwin’in, aile arşivini didikleyen torunu Nora Barlow’un editörlük faaliyetini de unutmamak gerek. Notları ve düzenlemesiyle bize harika bir okuma sunuyor." Otobiyografi, Darwin’in kişiliği ve karakterinin yanı sıra aile ilişkilerini, aldığı eğitimi, doğal dünyayı nasıl keşfettiğini, din ve felsefeyle nasıl bir ilişki kurduğunu da aydınlatıyor.(Tanıtım Bülteninden) 


Otobiyografi nasıl yazılır? Otobiyografi yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi otobiyografi düşünsel bir plan dahilinde yazılmalıdır.